Man. United rikthehet te fitorja, zgjidh në fund ndeshjen ndaj Newcastle

Man. United rikthehet te fitorja, zgjidh në fund ndeshjen ndaj Newcastle

0Shares
Man. United rikthehet te fitorja, zgjidh në fund ndeshjen ndaj Newcastle

Ndërprerja e kampionatit pēr shkak të Ligës sē Kombeve i ka bërë mirë Manchester United, që ka lënë pas krahëve humbjen 1-6 ndah Tottenhamit dhe ia ka dalë të rikthehet te suksesi, pasi mposhti 4-1 Newcastle-n në transfertë.

“Djajtë e kuq” e nisën keq ndeshjen, me një autogol të Luke Shaw që në minutën e dytë, ndërsa baraspeshën e riktheu Maguirre në minutën e 23-të, pas një gjuajtjeje të saktë me kokë në zhvillimet e një goditjeje nga këndi.

Nē fillim të pjesës së dytë Bruno Fernandes gaboi nga pika e penalltisë, por kur dukej se gjithçka po shkonte drejt barazimit ishte pikërisht fantazisti portugez që shēnoi golin e avantazhit vetëm 4 minuta para fundit të lojës.

Më pas ishin Wan-Bissaka dhe Marcus Rashford që shënuan edhe dy golat e tjerë në minutat shtesë, duke vulosur suksesin e “djajve të kuq”, që ngjiten tashmë në kuotën e 6 pikëve në 4 ndeshje të zhvilluara.

Sponsorizuar
2020 . All rights reserved.