ZYRTARE/ U afrua me bujë nga Skënder GEGA, Bruno TELUSHI largohet nga Kukësi

ZYRTARE/ U afrua me bujë nga Skënder GEGA, Bruno TELUSHI largohet nga Kukësi

0Shares
ZYRTARE/ U afrua me bujë nga Skënder GEGA, Bruno TELUSHI largohet nga Kukësi

Bruno Telushi nuk është më lojtar I Kukësit. Sipas marrëveshjes së firmos një muaj më parë mes palëve, Telushi kishte të drejtë të largohej nga verilindorët nëse vinin oferta nga jashtë Shqipërisë, me lojtarin që ka zgjedhur të kalojë te Neftchi Baku në Azerbajxhan.

Mesfushori u afrua përpara pak javësh te Kukësi nga trajneri Skënder Gega, me lojtarin që iu komunikua nga drejtuesit e Partizanit se nuk kishte më vend në skuadër. Pas pak javësh te Kukësi dhe një aventure europiane, Telushi largohet drejt Azerbajxhanit për një tjetër aventurë jashtë Shqipërisë.

Njoftimi I klubi:

Sponsorizuar
2020 . All rights reserved.