Bayerni publikon listën e futbollistëve të ftuar për Superkupën e Evropës përballë Sevillas

Bayerni publikon listën e futbollistëve të ftuar për Superkupën e Evropës përballë Sevillas

0Shares
Bayerni publikon listën e futbollistëve të ftuar për Superkupën e Evropës përballë Sevillas

Sporti

Nesër me fillim nga ora 21:00 zhvillohet finalja e madhe e Superkupës së Evropës, mes Bayernit dhe Sevillas.

Në takimin që do të luhet në Budapest, të dyja skuadrat do të synojnë titullin e radhës për të pasuruar edhe më sirtarin e klubit, përcjell GazetaBlic.

Ka qenë skuadra gjermane që para pak çastesh, përmes rrjetit social Twitter ka konfirmuar listën e futbollistëve të ftuar.

Më poshtë të përzgjedhurit e trajnerit Hansi Flick për finalen e nesërme, që kujtojmë se do të zhvillohet me praninë e tifozëve, si një duel pilot i UEFA-së për të parë gjasat e rikthimit të tifozëve.

/GazetaBlic/

09/09/2020 12:56

Lëndohet ylli i Bayernit

Sponsorizuar
2020 . All rights reserved.