”Ky nuk është pozicioni që meriton Vllaznia”, ZOGAJ analizon takimin e sotëm: Fitorja na duhej për anën psikologjike

”Ky nuk është pozicioni që meriton Vllaznia”, ZOGAJ analizon takimin e sotëm: Fitorja na duhej për anën psikologjike

0Shares
”Ky nuk është pozicioni që meriton Vllaznia”, ZOGAJ analizon takimin e sotëm: Fitorja na duhej për anën psikologjike

Vllaznia ia doli të fitonte 0-1 në shtëpinë e Luftëtarit. Pas ndeshjes, ka folur për Supersport, lojtari i shkodranëve, Zogaj, i cili prek shumë tema. Ajo që mbart rëndësi është lufta në zonën e kuqe,  e për tu ngjitur në tabelë nuk lejohen gabimet. Diçka u tha edhe për problemet me tifozët, të cilat kanë ardhur prej përformancave  të dobëta të skaudrës.

Rëndësi ka fitorja. Na duhej nga ana psikologjike. tre pikët duhen për ngritje në tabelë, për të kaluar Bylisin dhe zonës e kuqe. Pavarësisht të gjithave, ky nuk është pozicioni që i takon Vllaznisë. Stresi? Ka kudo. Tifozët duan të na shohin sa më lart. Stresi është i pranishëm. Unë mendoj që kjo fitore të na japë shtysë më të madhe.  

Kam respekt për Luftëtarin, por gjitha vlejnë nga tre pikët. Thjesht kemi dëshirë që përballë spektatorit të japim ndeshje të mira, ajo ka ndikuar që të bëjmë disa gabime. Ne i marrim gjitha sfidat njësoj shpreheht Zogaj.

Sponsorizuar
2020 . All rights reserved.